ebuoeeeAdamın Sporu Futbol 

Eboue’nin durumu içler acısı

Eboue’nin durumu içler acısı ne yazık ki içler acısı.

Galatasaray’a 2011 yazında Arsenal‘den transfer olan Emmanuel Eboue‘nin şu anki yaşantısı içler acısı bir hal almaya başladı adamlarım.  Galatasaray’dan ayrıldıktan sonra uzun süre kulüpsüz kalandıktan bir süre Sunderland ve Türk Ocağı Limasol’de forma giyen 34 yaşındaki sağ stoper, şimdilerde yokluk içinde yaşıyor malasef.

Daily Mirror’a konuşan Cimbom’un eski yıldızı, vergi memurlarından köşe bucak kaçtığını ve arkadaşının evinde konakladığını söyledi. Çamaşır makinesi bile olmayan Fildişilinin kıyafetlerini kendi eliyle yıkadığı ve otobüsle seyahat ettiği ortaya çıktı  ne yazık ki.Boşanma davasından sonra tüm mal varlığını kaybeden Eboue, üç çocuğunu da hazirandan beri göremiyor. Emmanuel Eboue, geçmişte imzaladığı tüm sözleşmelerle eski eşinin ilgilendiğini ve bu yüzden tüm mal varlığını kaybettiğini söyledi. Bunlar yetmezmiş gibi büyükbabasını kanserden kaybeden Eboue’nin kardeşi N’Dri Serge de bir motosiklet kazasında hayatını kaybetti.

Emmanuel Eboue :“Allah’tan bana yardım etmesini diliyorum.” “Korku içindeyim. Çünkü her an polis kapımı çalabilir” sözlerini kullandı. “Geçmişe baktığımda çok saf olduğumu görüyorum.” öyküsünün ders olması gerektiğini söyledi.Avukat paralarını karşılamaya gücünün yetmediğini deklare eden Eboue, buna rağmen hukuki mücadelesini sonuna dek sürdüreceğini kaydetti.

 

GALATASARAYLILAR’DAN DESTEK VERDİ

Galatasaray’ın unutulmaz isimlerinden Hasan Şaş da, sosyal medyadan destek mesajı paylaştı. Hasan Şaş, Eboue’nin  paylaştığı fotoğrafının altına, “Seni unutmadık, elimden geleni yapacağım” ifadelerini yazdı.

Galatasaraylı taraftarlar da Twitter’dan #YalnızDeğilsinEboue etiketiyle eski futbolcuları Emmanuel Eboue’ye adam gibi adam olup destek veriyorlar…. 

Adamların beğenebileceği yazılar

Leave a Comment