Saç ekimi nasıl yapılırAdamın sağlığı 

Saç ekimi nasıl yapılır?

Adam gibi adamlar saç ekimi yaparken nelere dikkat eder, saç ekimi nasıl yapılır kısaca değineceğiz!

Genetim veya çeşitli faktörlere meydana gelen saç dökülmeleri cinsiyet ayırt etmeden pek çok insanı olumsuz yönde etkiliyor. Adam gibi adamların kız tavlamada ve kadınları etkilemede olmazsa olmazdır saç ve saç dökülmeleri başımıza gelecek en korkunç şeylerden biridir. Bu durumu yaşayan kişiler bu durumdan kurtulmak amacı ile çeşitli yöntemlere başvurmaktadır ki bu yöntemler farklılık gösterir.

Saç dökülmelerinde özelikle bizim gibi adamlarda  artık yeni saç gelmeyeceği için tercihimiz saç ekimi uygulamasıdır. Sürekli yenilik gösteren bu uygulamanın da pek çok farklı yöntemi var.  Başarı şansı oldukça yüksek olan saç ekimi nasıl yapılır adam gibi adamlara nasıl yapılır?

Adam gibi adamlara saç ekimi nasıl yapılır?

Adam gibi adamlara uygulanan saç ekme yöntemlerinde iki ana yöntem var.  Bunlardan biri FUE yöntemi iken diğeri ise FUT yöntemidir. Bu iki yöntemin yanı sıra son dönemlerde traşsız saç ekim olarak bilinen Long Hair yöntemi yani uzun saç de saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin tercih ettiği uygulamalardan biridir.FUT  ile FUE yöntemi ekim işlemi arasında sadece saç kökleri alınırken uygulanan işlem farkı var ve her iki işlem arasında da ciddi bir fark bulunmuyor. Bununla birlikte FUE  ile saç ekim yöntemi geliştirildikten sonra FUT tekniğinin uygulanması daha kısıtlı bir alanda gerçekleşiyor ne yazık ki adamlarım. Bu ekim yönteminde sağlıklı kökler alınarak kafa derisinde açılma ve kelleşmekte olan bölgeye transferi gerçekleştiriliyor.  Diğer yöntem olan FUE tekniğindeyse iki kulak arasında bulunan bölgeden saç kökleri alınır. Durumdan da anlaşılabileceği gibi saç ekim işlemlerinde aslında donör de hasta da aynı adamdır! Saç dökülmeleri genellikle kafanın orta kısmında ya da kafanın ön kısmında oluşur.  İki kulak arasında bulunmakta olan bölgede ki saçlarda hiçbir zaman ciddi bir anlamda saç dökülmesi gerçekleşmez. Bu bölgede bulunan sağlıklı saç kökleri transfer işlemi için oldukça uygundur.

Long Hair Yöntemi

Long Hair (Uzun saç yöntemi) son yıllarda saç ekim sektörünün gözdesi haline gelmiştir. Bu uygulamanın sıkça kullanır hale gelmesinin nedeni traşlama olmamasıdır. Uzun saç yönteminde saç ekim işleminde uzun olan saç kökleri özel cihazlar yardımı ile dikkatlice çekiliyor  ve sonra ise transfer edilecek olan saçsız bölgeye uygulanıyor.  Adam gibi adamlar ağrısız olduğu bu yöntemi tercih ediyor ve saçlar uzadığında yöntemin nasıl bir sonuç vereceği de işlem biter bitmez görülüyor.Ekim yapılırken nelere dikkat edilir?

Ekim öncesinde adam gibi adamların  az ağrı ve acı hissetmesi için mutlaka lokal yani bölgesel bir anestezi işlemi yapılır.  Saç analizi sayesinde de hangi köklerin daha sağlıklı olduğu da belirlenmektedir. Bunun asıl amacı işlem sonrasında başarı şansını arttırmaktır. Bu doğrultuda adam gibi adamların saç durumuna yani dökülen alanın genişliğine göre en çok 5 bin civarında bir kök kellik yaşanan problemli bölgeye transfer edilir.

Adam gibi adamların dikkat etmesi gereken en önemli nokta doğal bir sonuç elde edilmesidir. Dikkatli uzman kişiler için de işlem öncesinde kişinin saç formuna göre bir çizim yapılır.  Bu çizim doğrultusunda da başarılı bir ekim rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Çizim yapılan saç ekimi sonrasında hasta doğal bir görüntü kazanmış olur. Doğallık için adam gibi adamların eski saçları kadar saç yoğunluğu da önemlidir. Saçların geneline nazaran problemli olan bölgeye daha fazla sayıda  kökün transfer edilmesi saçta göz yorucu ve itici bir görüntüye sebep olacaktır.

Saç ekim işlemi kaç saat sürer?

Ekim işlemi kişiden kişiye farklılık gösterse de genellikle 6 ya da 8 saatlik bir süreye ihtiyaç duyulurken bu sürenin kişisel durumlara göre artabileceği gibi azala bilme durumu da söz konusudur. Bu süre içerisinde adam gibi adamların rahatlığı için özellikle tok olması da önemlidir.  Tam olarak sonucu görebilmek için de 12 ay kadar bir süreye ihtiyaç bulunuyor. Özellikle ilk hafta saçların su ile temas etmesi engellenmeli  ve banyo yapılmamalıdır. Ekim sonrasında adam gibi adamlarda iki haftalık bir süre sonunda ekilen saç köklerinde dökülme görülecektir. Bu durum adam gibi adamları korkutacak bir durum olmamak ile birlikte sürecin doğal sonucu gibidir.

Adam gibi adamlara ekim yapıldıktan iki hafta süre içerisinde de yeni saç köklerinin çıkmaya başlandığı görülecektir.  Doktorun tavsiye ettiği saç bakım ürünlerini kullanmakta başarıyı arttırmak için yarar bulunuyor.

Ekim işlemi kimlere yapılabilir?Saç ekim işlemi zannedildiği gibi sadece adam gibi adamlara değil aynı zamanda da kadınlara uygulanabilen bir yöntemdir. Bununla birlikte  18 yaş şartını sağlayan ve bu konuda kararlı olan herkese uygulanabilir. Unutmadan  burada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu var. Dikkat edilmesi gereken en önemli şey dökülmenin altında yatan sebeptir. Eğer saç dökülmesinin sebebi araştırılmazsa saçlar tekrar eksi gibi dökülecektir. Bir hastalık varsa mutlaka tedavi edilmelidir adam gibi adamlarım, aksi halde yapılan onca uygulamadan sonuç almak imkansızdır. Süreç oldukça uzun olduğu için doktor kontorülleri mutlaka yapılmalıdır.

Ha unutmadan saç ekiminde başarı için pek çok faktör önemli olmak ile birlikte işlemi uygulayan ekibin tecrübesi de önemlidir! Adam gibi adamlarım saç ekimi nasıl yapılır diyerek umarım size faydalı olmuşumdur. Hoşcakalın…

Adamların beğenebileceği yazılar

Leave a Comment